Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Rozhodnutí hejtmana JMK o nařízení regulace způsobu řízení a organizace dopravy

Rozhodnutí hejtmana JMK o nařízení regulace způsobu řízení a organizace dopravyDatum konání:
17.3.2020
Datum ukončení:
12.4.2020

Hejtman Jihomoravského kraje vydal Rozhodnutí o nařízení regulace způsobu řízení a organizace dopravy:

Regulační opatření v dopravě podle § 21 odst. 5 zákona č. 241/200 Sb., o hospodářských opatřeních pro krizové stavy a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů

Veřejná linková doprava (včetně městské autobusové dopravy) zařazené do IDS JMK (Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje), pro území IDS JMK:

  1. Zakazuje se nástup předními dveřmi ve všech vozidlech zařazených do IDS JMK (Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje).
  2. Cestující budou nastupovat a vystupovat druhými (případně dalšími) dveřmi, s tím, že toto opatření se nevztahuje na vozidla pouze s jedněmi dveřmi.
  3. Cestující nebudou odbaveni řidičem ani odbavovacím zařízením ve vozidle. Již zakoupené kupóny (jízdní doklady) nebudou cestující ve vozidle označovat. 
  4. První dvojice sedadel za řidičem po obou stranách vozidla musí zůstat neobsazené a dopravce tato sedadla zabezpečí proti obsazení. 
  5. Dopravce zajistí označení předních dveří ve vozidle zákazem vstupu a přední ochranný prostor vozidla zabezpečí proti vstupu cestujících. 

Ruší se režim zastávek na znamení, na každé obsluhované zastávce v IDS JMK vozidlo zastaví, s tím, že je-li to technicky možné, dojde k dálkovému otevření dveří pro výstup a nástup cestujících. 

Regulační opatření se vyhlašují na dobu od 17. března 2020 do ukončení krizového stavu nebo do odvolání. 

Za každý jednotlivý případ nesplnění regulačních opatření lez dle ust. § 25 odst. 2 písm. b) zákona č. 241/2000 Sb., o hospodářských opatřeních pro krizové stavy a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, uložit fyzické osobě pokutu do výše 20 000,- Kč.

Za každý jednotlivý případ nesplnění regulačních opatření lez dle ust. § 25 odst. 2 písm. b) zákona č. 241/2000 Sb., o hospodářských opatřeních pro krizové stavy a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, uložit právnické nebo podnikající fyzické osobě pokutu do výše 5 000 000,- Kč.

viz. přiložený dokument

Rozhodnutí - regulace dopravy (1).pdf